Wyszukiwarka
menu close
KM-1e - nowy system drukujący w naszej drukarni! Trzecia maszyna z serii AccurioJet!

Nasze standardy

Książka jest dla nas czymś więcej niż zwykłym, użytecznym przedmiotem. To artefakt, z którym obcowanie angażuje wiele ludzkich zmysłów - wzrok, dotyk, węch. Zależy nam, aby wrażenia, które związane są z percepcją książek przez nas drukowanych, były jak najlepsze i niezapomniane. Dla nas każda książka jest wyjątkowa i każda zasługuje na najwyższą jakość.

 • 01

  Doskonała jakość

  Drukując książki dokładamy wszelkich starań, aby były jak najpiękniejsze, trwałe, nowoczesne i jednocześnie ponadczasowe. Wiemy, że jednym z głównych czynników decydujących o wyborze drukarni jest właśnie jakość oferowanych produktów, ale także i usług. 

 • 02

  Dobre relacje

  To powoduje, że kontaktując się z naszymi klientami, tworząc relacje biznesowe z dostawcami, stawiamy zawsze na to, aby było to na najwyższym poziomie. Na co dzień podejmujemy przemyślane działania, których efekty mają sprostać wymaganiom i oczekiwaniom klienta, a w efekcie zapewnić jego pełne zadowolenie. Zależy nam, aby Totem był postrzegany jako wiarygodny i solidny partner, a nasze produkty były na stałym, wysokim poziomie. 

 • 03

  Stały rozwój

  To wszystko realizujemy poprzez systematyczne podnoszenie standardów, zatrudnianie wykwalifikowanej kadry, inwestowanie w nowoczesne systemy drukujące i introligatorskie, budowanie dobrych relacji partnerskich z kontrahentami.

Dbałość o szczegóły

W naszej drukarni kontrolujemy jakość druku na wielu płaszczyznach i na różnych etapach realizacji.

nasze standardy 2
 • Kontrola

  Pierwsza weryfikacja jest już w dziale Prepress, gdzie sprawdzana jest poprawność plików przygotowanych do produkcji. Wszelkie uwagi - po analizie technicznej oraz kontroli zgodności ze zleceniem - zgłaszane są w softproofie i raporcie z uwagami do pliku.

 • Proof

  Dodatkowo na życzenie klienta przygotowujemy plano proof (wydruk próbny) lub hard proof, dzięki któremu klient może zobaczyć, jak docelowo będzie wyglądać jego publikacja.

 • Druga weryfikacja

  Na kolejnych etapach - druku, oprawy, przygotowania do wysyłki, odbywają się kolejne kontrole, których celem jest eliminowanie pomyłek - tak, aby klient otrzymał terminowo produkt, którego oczekuje - zgodny z normami i specyfikacjami technicznymi.

 • Powtarzalność

  Ponadto dbamy, aby w przypadku dodruku zachowana była powtarzalność druku, co udaje się dzięki systematycznej kalibracji maszyn drukujących oraz specjalistycznych monitorów zgodnie z obowiązującymi normami ISO, jak i również archiwizacji parametrów druku w postaci cyfrowej.

Innowacyjne technologie

W naszej drukarni nie tylko drukujemy z największą pieczołowitością metodami cyfrowymi, ale i oprawiamy najstaranniej, jak tylko jest to możliwe. Aby to osiągnąć korzystamy z najnowszych i najnowocześniejszych technologii.

Druk

 • logo screen

  Posiadamy najszybsze maszyny do druku cyfrowego, które wykorzystują mechanizm druku z roli na rolę – Screen TruePress Jet520HD zapewniające realistyczny druk o jakości fotograficznej. Drukują one zarówno na podłożach offsetowych, jak i papierach powlekanych przy użyciu nowej generacji atramentów pigmentowych. Zapewniają ostre odwzorowanie szczegółów i płynne przejścia tonalne.

 • W naszym parku maszynowym znajdują się także systemy do druku arkuszowego. Korzystamy z maszyn AccurioJet KM-1. To supernowoczesne atramentowe rozwiązania firmy Konica Minolta, które gwarantują jakość przewyższająca druk offsetowy umożliwiając zadruk na standardowych materiałach offsetowych oraz na nośnikach teksturowanych, syntetycznych (np. polipropylenowych) oraz surowcach o wysokiej gramaturze. KM-1 - dzięki doskonałemu odzwierciedleniu kolorów (to gwarantuje, że każdy egzemplarz nakładu oraz dodruku jest identyczny w zakresie wierności reprodukcji kolorów), wykorzystujemy m.in. w druku okładek oraz w wymagających pracach barwnych. 

 • Pracujemy także na czterech wysokowydajnych monochromatycznych systemach Canon varioPRINT 6330 TITAN. Umożliwiają one zadruk z imponującą rozdzielczością obrazów oraz doskonałym pasowaniem stron na kartce.

 • Warto wspomnieć także o maszynach Ricoh Pro C9200, które wykorzystujemy głównie do druku okładek. Pozwalają nam uzyskać wysoką jakość zadruku z żywymi, realistycznymi kolorami i gładką gradacją tonalną, także na papierach moletowanych.

nasze standardy logo

Procesy introligatorskie

Dzięki szerokiej wiedzy i bogatemu doświadczeniu, wykonane przez nas oprawy książek zachwycają dbałością o detale. Wysoką jakość opraw introligatorskich udaje nam się zagwarantować dzięki nowoczesnej i kompleksowo wyposażonej pracowni introligatorskiej. Można w niej znaleźć rozwiązania wyznaczające standardy przemysłowe, m.in. systemy producentów takich jak szwajcarskie Müller Martini i Hunkeler, włoska Meccanotecnica i japoński Horizon.

Dbając o to, aby okładki naszych książek były jak najpiękniejsze, systematycznie rozbudowujemy naszą introligatornię o systemy komplementarne. Od kilku lat korzystamy z MGI JetVarnish 3D – specjalistycznego rozwiązania do cyfrowych uszlachetnień –  powlekania druku lakierem UV w technologiach 2D (płaskiej) i 3D (wypukłej), a także cyfrowego “hotstampingu”. Wydawcom Totemu ten sposób uszlachetniania – w autorskiej technologii 3D Touch – pozwala uzyskać ponadstandardową jakość okładek.
Wydruki z zastosowaniem 3D Touch to żywe, pogłębione kolory, dotąd trudno osiągalne efekty wizualne i zarazem wysoka ekskluzywność. Posiadamy także nowoczesny ploter, który umożliwia wycinanie w okładkach oraz na stronach wnętrza książek najbardziej wyrafinowanych kształtów.

Rozwój

W dobie rosnącej konkurencji i wobec coraz szybszego rozwoju techniki nie wystarcza prosta implementacja dostępnych na rynku technologii.

 • Nowoczesne systemy

  Inwestujemy w najnowocześniejsze systemy, odnawiamy park maszynowy, szukamy inspiracji, ale jednocześnie koncepcyjnie podchodzimy do proponowanych przez rynek rozwiązań, elastycznie reagując na potrzeby klientów i zmieniające się otoczenie biznesowe.

 • Centrum Badawczo - Rozwojowe

  Powołaliśmy do życia własne Centrum Badawczo - Rozwojowe, w ramach którego prowadzimy działania związane z szeroko rozumianym twórczym wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w obszarze technologii druku cyfrowego po to, aby wprowadzać na rynek dotąd nieświadczone usługi i zwiększać możliwości produkcyjne naszej firmy.

 • Autorskie metody

  Prace Centrum pozwoliły nam na opracowanie efektywnej metody kontroli druku “on the fly” wysokojakościowych wydawnictw albumowych realizowanych w technologii druku ink-jet na maszynach zwojowych, a także autorski sposób zadruku z wykorzystaniem cyfrowych technologii uszlachetnień 3D Touch faksymili rękopisów i inkunabułów. 

Dobre relacje

Współpracujemy ze sprawdzonymi firmami, do których mamy pełne przekonanie, niezależnie od tego, czy jest to małe, lokalne przedsiębiorstwo, czy globalny międzynarodowy koncern.

 • Zaufanie i szacunek

  Naszą współpracę opieramy na zaufaniu i szacunku. Są to wg nas kluczowe wartości – istotne do osiągnięcia porozumienia, a w efekcie sukcesu. Cenimy długofalowe, długoletnie relacje.

 • Współpraca ze specjalistami

  Wśród naszych partnerów są dostawcy najnowszej generacji sprzętu do druku cyfrowego i oprawy. Współpracujemy także z wyspecjalizowanymi firmami zajmującymi się wsparciem procesów poligraficznych i wydawniczych - m.in. studiami DTP, które polecamy naszym klientom w pełni przekonani o ich profesjonalizmie i umiejętnościach.

 • Sprawdzeni dostawcy

  Naszymi stałymi dostarczycielami papieru są Arctic Paper S.A., wiodący europejski producent książkowego papieru objętościowego i wysokogatunkowego papieru graficznego oraz ZiNG. S.A., firma z wyłącznie polskim kapitałem, będąca dystrybutorem papieru oraz specjalistycznych podłoży dla poligrafii.

 • Współpracujemy od 2007 roku. Totem był wtedy małym zakładem poligraficznym rozpoczynającym swą przygodę w nowej wówczas dziedzinie druku cyfrowego.

  Od tego czasu utrzymujemy stałe więzi biznesowe polegające na obustronnej współpracy. Jesteśmy klientem zlecającym druk książek, z drugiej strony zaś podwykonawcą w zakresie usług przygotowania materiałów i publikacji do druku Klientów drukarni Totem.
  Ta wieloletnia współpraca ma także szerszy aspekt rozwojowy i edukacyjny. Dzięki otwartości Totemu na nowoczesne technologie poligraficzne i introligatorskie mamy możliwość pracy i realizacji naszych publikacji na najwyższym poziomie edytorskim i produkcyjnym.
  Obecnie Totem to jedna z najnowocześniejszych drukarni cyfrowych w Europie, stawiająca na ciągły rozwój, zarówno potencjału technologicznego, jak i produkcyjnego, a także – co nie jest bez znaczenia – personalnego. To wszystko gwarantuje nam możliwość współpracy z firmą będącą jednym z liderów branży.

  Piotr Kabaciński
  Właściciel Studio KROPKA dtp
 • ZING jest kompleksowym dostawcą papieru oraz podłoży dla poligrafii, z tego też względu współpracujemy ze wszystkimi czołowymi drukarniami w Polsce.

  Jako Marketing Manager mam przyjemność spotykać się z przedstawicielami tych instytucji podczas bardziej lub mniej formalnych eventów branżowych. 

  Gdy temat rozmów towarzyszących takim imprezom schodzi na zwojowy druk cyfrowy książek, pewnym jest, że zaraz padnie magiczne słowo „Totem”. 

  Trudno się dziwić, ponieważ jest to drukarnia, o której każda konkurencja wypowiada się z szacunkiem. Marka, która wyznacza punkt odniesienia, standard do którego wielu dąży, choć bez większych nadziei na jego osiągnięcie. Jednak tajemnica sukcesu Totemu nie jest niczym szczególnym – to konsekwencja: w ciągłym rozwoju, modernizacji parku maszyn oraz zgrany zespół. Tylko tyle i aż tyle…

  Michał Tenerowicz
  Marketing Manager w ZiNG Sp. z o.o.
 • Firma Totem to klient, który jest solidnym partnerem biznesowym.

  Nasza kooperacja opiera się na długoletnich relacjach, które cechują wzajemne zaufanie i doskonała komunikacja.

  Profesjonalizm i konkretne podejście do każdej sprawy sprawiają, że codzienna współpraca przebiega sprawnie i efektywnie. Cieszymy się, że możemy wspólnie rozwijać nasze biznesowe osiągnięcia. To partner, na którym zawsze możemy polegać.

  Michał Bütner -Zawadzki
  Business Development Manager w Arctic Paper Polska
 • Z perspektywy Konica Minolta podstawą dobrych relacji z partnerami biznesowymi jest porozumienie nie tylko na płaszczyźnie technologicznej.

  To działanie w najlepszym interesie partnera, aktywne słuchanie, wspólne interpretowanie trendów i prognozowanie zmian na rynku, by lepiej się do nich przygotować. Dobre partnerstwo skłania do refleksji, inspiruje oraz dostarcza rozwiązań wyzwań, z którymi na co dzień się borykamy.

  Współpraca z Konica Minolta daje Totemowi dostęp do najlepszych narzędzi. Pozwala na szybkie wprowadzanie innowacji. Dobre partnerstwo daje zaś wiedzę, dzięki której obie strony mogą zidentyfikować stojące przed nimi wyzwania i budować produkty oraz usługi potrzebne do ich rozwiązania, a w rezultacie zdefiniować nową strategię działania.

  Partnerstwo daje przestrzeń do robienia biznesu i ciągłego uczenia się, zatem nierozerwalnie związane jest z innowacją. W tym sensie rozumiana współpraca wpisuje się w współtworzenie, a do tego nie pozwala się nudzić tym, co się robi, szczególnie z takim partnerem jak Totem.com.pl.

  Mateusz Woźniak
  Dyrektor Działu Rozwiązań Produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska
O czym chcesz porozmawiać?
 • Pracuję w wydawnictwie, szukamy drukarni do współpracy
 • Jestem self-publisherem, chcę wykonać kalkulację cenową
 • Potrzebuję porady
 • Inne
Wysyłając wiadomość potwierdzasz, że akceptujesz naszą Politykę prywatności.