Wyszukiwarka
menu close
KM-1e - nowy system drukujący w naszej drukarni! Trzecia maszyna z serii AccurioJet!
Filtruj dodatki po typie oprawy

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę zamówić do mojej książki inny kolor nici niż biały?

Oczywiście. Dysponujemy ofertą kilkudziesięciu kolorów nici. Polecamy stosowanie indywidualnych kolorów szczególnie przy pracach z grzbietami otwartymi. Dla prac, gdzie wnętrze książki zawiera czarne aple, rekomendujemy stosowanie nici czarnej.

Czy mogę zamówić w Totemie druk egzemplarza próbnego?

Oczywiście, oferujemy taką usługę. W oprawie miękkiej jest możliwość druku egzemplarza próbnego, zaś w oprawach twardych wykonujemy tzw. wydruki plano. To luźne składki bez oprawy. Czas wydrukowania i wysyłki egzemplarza próbnego trwa około tygodnia i ten czas należy doliczyć do czasu druku nakładu. Opcja jest dodatkowo płatna.

Jakie są wymagania dotyczące plików w przypadku okładki miękkiej laminowanej ze skrzydełkami? Czy wystarczą dwa pliki: jeden plik z rozrysem okładki i drugi PDF grafika CMYK 300 dpi o rozmiarach fizycznych dokładnie odpowiadających rozrysowi okładki, ze spadami 5 mm z każdej strony? Co jeszcze jest potrzebne?

Nie jest potrzebny plik z rozrysem okładki – ten plik jest wyłącznie dla Klienta, po to, aby właściwie zaplanować i zaprojektować okładkę dla odpowiedniego rodzaju oprawy i parametrów książki. W naszej drukarni do druku potrzebujemy plik z projektem okładki w odpowiednich wymiarach oraz ze spadami 5 mm z każdej strony. Jeśli na okładce planowane są jakiekolwiek uszlachetnienia – wtedy potrzebujemy kolejnego pliku (lub kolejnych plików) – z maską (lub maskami) pod wybrane uszlachetnienia. Tak jak piszemy w naszej instrukcji: “projekty graficzne wszystkich rodzajów uszlachetnień należy przygotować w tym samym rozrysie, w jakim przygotowana jest okładka (z uwzględnieniem właściwego położenia elementów dodatkowych, zachowując odpowiednie formaty i marginesy).”

Uszlachetnienia

folia gloss
Laminowanie folią błyszczącą
desery koncepcyjne
Laminowanie folią matową
folia soft touch - przykład
Laminowanie folią soft touch
O czym chcesz porozmawiać?
  • Pracuję w wydawnictwie, szukamy drukarni do współpracy
  • Jestem self-publisherem, chcę wykonać kalkulację cenową
  • Potrzebuję porady
  • Inne
Wysyłając wiadomość potwierdzasz, że akceptujesz naszą Politykę prywatności.