Wyszukiwarka
menu close
KM-1e - nowy system drukujący w naszej drukarni! Trzecia maszyna z serii AccurioJet!

Doradzamy i edukujemy. Gwarantujemy najwyższą jakość druku.

 • książka niebieska okładka

  Dla wszystkich

  Z self-publishingu może skorzystać każdy, kto tworzy własną publikację.
  Czytaj więcej
  • Bez pomocy profesjonalnych wydawnictw wydają pisarze, poeci, naukowcy, blogerzy, młodzi autorzy, których twórczość nie może przebić się w wydawniczym mainstreamie.
  • Self-publishing to także doskonałe rozwiązanie dla ekspertów z różnych dziedzin - zarówno amatorów, jak i zawodowców, którzy chcą dzielić się z innymi swoją wiedzą i pasją.
 • Pełna kontrola nad procesami

  Trzymasz rękę na pulsie.
  Czytaj więcej
  • Tylko od Ciebie zależy, w jaki sposób będziesz reklamować swoją publikację, to Ty zajmujesz się sprzedażą, dystrybucją, przechowywaniem.
  • Jesteś zawsze na bieżąco i wiesz, na jakim etapie jest Twoja książka. Nikt nie narzuca Ci twardych terminów - pracujesz w swoim tempie i na swoich warunkach.
 • Zmniejszone ryzyko

  Zamów nakład próbny.
  Czytaj więcej
  • Na egzemplarzu próbnym sprawdź, czy wszystko jest w porządku z Twoją książką, czy odpowiadają Ci wybrane przez Ciebie surowce, zrób ostatnią korektę tekstów.
  • Wydrukuj najpierw niewielki nakład, przekonaj się, czy uzyskał aprobatę czytelników - w każdej chwili w naszej drukarni możesz zamówić dodruk!
 • Twoja wizja, Twoje decyzje

  Jesteś w pełni niezależny.
  Czytaj więcej
  • Self-publishing daje Ci wyłączny wpływ na wygląd i zawartość swojej książki, sposób jej promocji i sprzedaży oraz terminy.
  • To Ty wybierasz osoby i firmy, z którymi współpracujesz (redaktor, korektor, projektant okładki, drukarnia).
 • selfpublshing dłoń

  100% zysków

  W modelu self-publishingu nie ma pośredników.
  Czytaj więcej
  • Jeśli wydajesz książkę jako niezależny wydawca, zachowujesz pełnię zysków.
  • Odpadają wszystkie koszty związane z “obsługą” Twojej publikacji przez wydawnictwo. Wszystko, co zarobisz na sprzedaży swojej publikacji, trafia wyłącznie do Twojej kieszeni. 
 • Sprzedaż bezpośrednia

  Samodzielnie wybierasz kanały sprzedaży.
  Czytaj więcej
  • Decydując się na publikowanie swojej książki w modelu self-publishingu, masz wpływ na to, gdzie będziesz sprzedawać swoją książkę.
  • Możesz wykorzystać do tego swoją stronę internetową oraz media społecznościowe - i wśród swoich fanów, followersów i znajomych promować i dystrybuować swoją publikację.

Bądź niezależny, drukuj samodzielnie - sprawdź jak może wyglądać Twoja książka!

Najczęściej zadawane pytania

Jestem początkującym wydawcą, właśnie pracuję nad moja pierwszą książką. Na jaką pomoc mogę liczyć ze strony Waszej drukarni?

Mamy duże doświadczenie z pracą z początkującymi wydawcami i self-publisherami. Z przyjemnością poprowadzimy Cię przez cały proces produkcyjny, doradzimy w wyborze surowców, oprawy, znajdziemy optymalne rozwiązanie – także cenowe, aby Twoja książka spełniła wszystkie oczekiwania. Chętnie wyślemy Ci wzorniki papieru i druku, żebyś mógł łatwiej podjąć decyzje odnośnie kształtu Twojej publikacji.

Czy mogę w Waszej drukarni zamówić projekt okładki do mojej książki, zlecić korektę oraz jej skład do druku?

W tym zakresie służymy pomocą i poleceniem :) Współpracujemy bowiem z wieloma sprawdzonymi firmami, które zajmują się korektą tekstów, opracowaniem graficznym oraz przygotowaniem plików do druku. Chętnie polecamy je naszym klientom. W naszej drukarni nie mamy odrębnego działu zajmującego się ww. usługami.

Czy mogę zamówić w Totemie druk egzemplarza próbnego?

Oczywiście, oferujemy taką usługę. W oprawie miękkiej jest możliwość druku egzemplarza próbnego, zaś w oprawach twardych wykonujemy tzw. wydruki plano. To luźne składki bez oprawy. Czas wydrukowania i wysyłki egzemplarza próbnego trwa około tygodnia i ten czas należy doliczyć do czasu druku nakładu. Opcja jest dodatkowo płatna.

Ile kosztuje wydanie książki w self-publishingu?

My możemy skalkulować dla Ciebie druk Twojej wymarzonej książki. Są jednak inne koszty, które możesz ponieść. Należy mieć je na uwadze decydując się na tryb samopublikowania. Wszystko zależy od tego, z iloma osobami zdecydujesz się współpracować i jakiego wsparcia potrzebujesz. Najczęściej self-publisherzy decydują się na współpracę z redaktorami tekstów oraz profesjonalnymi korektorami. Nie “tnij kosztów” rezygnując z tego typu usług – wprawne oczy redaktora oraz korektora to dobrze opracowany i wolny od błędów tekst. Poza tym Twój materiał wymaga przygotowania do druku – składu i łamania, a także projektu okładki. Oferty osób, które wesprą Cię w procesie przygotowania Twojej książki, z łatwością znajdziesz na specjalistycznych portalach związanych z poligrafią.

 

Co najbardziej wpływa na ostateczną cenę książki?

Wiele zależy od rodzaju oprawy – czyli tego, czy okładka jest miękka, czy twarda, czy blok książki jest klejony, czy szyty i jaki publikacja ma format. Różnica w cenie między poszczególnymi formatami np. A5, B5, A4 jest znacząca. Dla wydawcy ważne jest to, że zawsze można poprosić o wycenę w kilku wariantach.

Pomiędzy jednostkową ceną książki w oprawie miękkiej drukowanej w dużym nakładzie, a kilkoma sztukami albumu w oprawie twardej szytej nićmi z uszlachetnioną okładką, istnieje cenowa przepaść. Jednak nie oznacza to, że o cenę jest sens pytać dopiero, gdy książka jest już złożona i przygotowana do druku. Zanim jednak napiszemy do drukarni, warto przemyśleć, jak nasza książka ma wyglądać.

Gdy pasja staje się pomysłem na życie...

Morze naszych tajemnic

"Mimo że od dziecka miałam niezwykle bujną wyobraźnię, czytałam każdą książkę, która wpadła mi w ręce, w szkole miałam same piątki z języka polskiego, nigdy nie spodziewałam się, że zostanę pisarką. Marzenie, by napisać powieść, pojawiło się, gdy miałam niespełna dwadzieścia osiem lat. Przeczytałam niezwykle emocjonującą historię polskiej autorki i tak po prostu stwierdziłam, że chcę napisać własną."

Aneta Obarska
autorka i wydawczyni "Morza naszych tajemnic"

Moja pierwsza książka "Jak uprawiać warzywa"

Jak uprawiać warzywa 3

"Uprawa warzyw to moje drugie życie. Mój kanał na YouTube o nazwie infouprawa prowadzę od ponad ośmiu lat. Dzielę się na nim swoją wiedzą, swoje filmiki tworzę krótkie i na temat. Pewnego dnia postanowiłem wydać książkę o uprawie warzyw. Było to zadanie dla mnie nowe, trudne, wymagające, ale chciałem przelać na papier swoją wiedzę o tym jak uprawiać warzywa. Prosto i na temat, jednocześnie pokazując krok po kroku, jak te warzywa uprawiać.
Większość kupujących, którzy się ze mną skontaktowali, uważa książkę za najlepszą o uprawie warzyw... A w ciągu około 1,5 roku, sprzedałem 15 tysięcy egzemplarzy."

Tomasz Wodziński
autor i wydawca "infouprawa JAK UPRAWIAĆ WARZYWA"
O czym chcesz porozmawiać?
 • Pracuję w wydawnictwie, szukamy drukarni do współpracy
 • Jestem self-publisherem, chcę wykonać kalkulację cenową
 • Potrzebuję porady
 • Inne
Wysyłając wiadomość potwierdzasz, że akceptujesz naszą Politykę prywatności.