Płótna introligatorskie – doskonałe na okładki
17.06.2021

Płótna introligatorskie – doskonałe na okładki

Jak uatrakcyjnić okładkę książki w oprawie twardej szytej nićmi lub klejonej? Czasami wystarczy prosty zabieg – zastosowanie surowca innego niż “klasyczny” papier. W naszej ofercie dostępne są wysokiej jakości płótna introligatorskie. Polecamy, świetnie przyjmują druk cyfrowy i są doskonałe pod różne techniki uszlachetnień.

materiał na okładki  płótno okładki

ŻAGIEL – płótno introligatorskie wykonane ze sztucznego jedwabiu, dostępne aż w 36 kolorach, w gramaturze 160 g/m². Cechuje się bardzo dużą wytrzymałością. Doskonałe jako podłoże do wszelkich uszlachetnień – zarówno do zdobienia foliami, jak i tzw. suchego tłoka. ŻAGIEL świetnie się sprawdzi na eleganckiej książce, plannerze, kalendarzu, notatniku.

PERŁA – płótno introligatorskie o gramaturze 180 g/m², wykonane z wiskozy o delikatnym i drobnym włóknie, przez co idealne do zadruku (uzyskuje się pełny stopień krycia podczas druku). Niezwykle duża wytrzymałość płótna powoduje, że świetnie się sprawdza przy uszlachetnianiu.

płótno perła  perła płótno

TAFTA – płótno introligatorskie wykonane z drobnych, lśniących włókien ze sztucznego jedwabiu. Wyjątkowo efektowne, szczególnie, że powierzchnia materiału jest powleczona specjalnym impregnatem, co daje efekt błyszczącej, połyskliwej powierzchni. Dzięki temu, po dokonaniu zadruku, otrzymujemy pogłębione kolory z wizualnym efektem trójwymiarowości. Płótno o dużej wytrzymałości. Doskonałe pod zadruk cyfrowy.

CIALUX – najwyższej jakości włoskie wiskozowe płótno introligatorskie. Cechuje je wyjątkowo drobny, gęsty splot, który nadaje mu elegancji. Wykończenie powierzchni jest matowe, stonowane, przez co mocno naturalne. Dzięki odpowiednio dobranym splotom włókien doskonale nadaje się do tłoczenia. Z powodzeniem stosowane w oprawach kombinowanych – jako materiał grzbietowy.

cialux2   cialux

 

 

 

Loading...