Jeśli umiesz coś wymarzyć,
to potrafisz to osiągnąć.

Walt Disney

28 lat doświadczenia

Marzenie

28 lat temu, w 1995 roku, zrodziło się marzenie o własnej firmie. Dzięki naszemu uporowi i wytrwałości przeistoczyło się w rzeczywistość. Chwilę, w której uścisnęliśmy sobie dłonie w dniu powstania firmy, zapamiętamy na zawsze.

Początki

Zaczynaliśmy jako mały sklep ze sprzętem komputerowym. Z czasem rozszerzyliśmy ofertę o projektowanie graficzne. Zaprosiliśmy do współpracy wyjątkowe osoby – fachowców i pasjonatów, z którymi ciężko pracowaliśmy zapoznając się z tajnikami projektowania i drukowania.

Druk

W świat druku wkroczyliśmy w 1999 roku inwestując w pierwsze urządzenie do elektronicznego przygotowania matryc poligraficznych, w tym naświetlarkę do filmów. Następnym zakupem był system CTP – do bezpośredniego naświetlania form drukowych.

Własna siedziba

Rozwój firmy i coraz większe potrzeby lokalowe spowodowały, że zdecydowaliśmy się na kolejną dużą inwestycję, czyli budowę własnego budynku – hali produkcyjnej wraz z częścią biurową. Był rok 2007.

 

Kompleksowo

Postawiliśmy nie tylko na druk książek, ale i na ich oprawę. Zbudowaliśmy nowoczesną i kompleksową drukarnię cyfrową z pełnym zapleczem introligatorskim na najwyższym technologicznie poziomie.

Doświadczenie

Już od 27 lat wdrażamy najnowocześniejsze technologie, doskonalimy organizację pracy, podnosimy nasze kwalifikacje. Zdobyliśmy niezbędne doświadczenie i ugruntowaną pozycję na rynku poligraficznym. Cały jednak czas jesteśmy otwarci na nowe wyzwania.

Najlepsi

Już pięciokrotnie, w 2015, 2017, 2018, 2019 oraz 2022 roku, zdobyliśmy zaszczytne pierwsze miejsce w Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych ,,Wydawcy Wybierają Drukarnie”, w kategorii ,,Drukarnie Cyfrowe”. 

Rozwój

Stale szukamy nowych rozwiązań. Rozwój jest dla nas bardzo ważny. Nie boimy się ciężkiej, codziennej pracy. Wiemy, że zaangażowanie całego naszego zespołu to gwarancja wysokiej jakości świadczonych przez nas usług i zadowolenia naszych Klientów. A na tym nam najbardziej zależy. Dziś nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

Misja

Nasza pasja – sprostać wyzwaniom XXI wieku.

W obliczu cyfryzacji, elektronicznej komunikacji i intensywnego tempa życia proponujemy innowacyjne rozwiązania, dzięki którym wydawcy mogą drukować szybko i efektywnie niskie nakłady książek w najwyższej jakości cyfrowej. 

Jakość

Jednym z ważniejszych czynników decydujących o wyborze drukarni jest jakość oferowanych usług i produktów. Dlatego podejmujemy przemyślane działania, których efekty mają sprostać wymaganiom Klienta, a w efekcie zapewnić jego pełne zadowolenie. Zależy nam, aby nasza firma była postrzegana jako wiarygodny i solidny partner, a nasze produkty cechowała najwyższa możliwa jakość.

W praktyce zarządzanie jakością realizujemy poprzez:

  • systematyczne podnoszenie standardów,
  • komunikowanie celów jakościowych pracownikom w całej firmie,
  • zatrudnianie wykwalifikowanej kadry,
  • unowocześnianie parku maszynowego,
  • współpracę ze sprawdzonymi dostawcami.

Środowisko

Troska o Planetę

Staramy się funkcjonować z jak największą dbałością o środowisko i zasoby naturalne. Od lat minimalizujemy negatywny wpływ produkcji książek na otaczający nas świat. Wierzymy, że nawet drobne działania mają wpływ na naszą przyszłość i przynoszą wymierne korzyści dla przyrody. Korzystamy z ekologicznych surowców, ograniczamy zużycie folii w procesach produkcyjnych, preferujemy energooszczędne systemy drukujące i introligatorskie. Segregujemy śmieci, stosujemy energooszczędne systemy oświetleniowe i grzewcze. Propagujemy ekologiczny styl życia wśród pracowników. 

Korzystamy z 100% zielonej energii, pochodzącej z odnawialnych źródeł (elektrowni wodnych, fotowoltaiki, elektrowni wiatrowych oraz biogazowych).

Dbanie o lasy

Posiadamy certyfikat FSC®, który przeznaczony jest m.in. dla przedsiębiorców branży drzewnej, papierniczej, drukarni i wydawnictw. Jego uzyskanie jest zapewnieniem dla naszych kontrahentów, że materiały wykorzystywane do produkcji książek i innych druków pochodzą z prawidłowo zarządzanych lasów, źródeł kontrolowanych, materiałów odzyskiwanych, bądź są ich kombinacją.
Wspierając odpowiedzialną gospodarkę leśną, dostosowaliśmy cykl produkcyjny do potrzeb wynikających ze zrównoważonego i trwałego rozwoju.

Zrównoważony rozwój

Nasza firma poprzez swoją działalność i wyznaczone cele przyczynia się do zmiany wzorców produkcji, tworząc warunki sprzyjające realizacji zasad zrównoważonego rozwoju. Następuje to dzięki ciągłej optymalizacji procesów, ekologicznej czystości oferowanych wyrobów, systemowi zarządzania jakością oraz silnym zorientowaniem na potrzeby klientów. Totem.com.pl mając świadomość, że podejmowane działania mają wpływ nie tylko na pracowników, ale również na szersze grono interesariuszy, inwestuje w innowacyjne technologie, realizuje tym samym odpowiedzialną praktykę biznesową.

W spółce Totem.com.pl inwestowanie w innowacyjność produktów i poszukiwanie najnowszych rozwiązań technologicznych idzie w parze z pozytywnym wpływem działalności na wiele dziedzin życia. Objawia się ono w naszym zaangażowaniu w ciągłe zmniejszanie naszego wpływu na środowisko naturalne i wspomaganie rozwoju społeczności lokalnych.
Politykę równych szans w zakresie zatrudnienia realizujemy zgodnie z art. 16 Rozporządzenia Rady (WE) 1083/2006. Oferujemy miejsca pracy kandydatom bez dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, pochodzenie, wyznanie, niepełnosprawność, czy orientację seksualną. Umożliwiamy swobodny dostęp do stanowisk zarówno kobietom i mężczyznom, a jedynym kryterium naboru kandydatów są kwalifikacje i posiadane doświadczenie zawodowe.
W firmie są stanowiska pracy, na które nie jest wymagany staż, co stwarza możliwości do zatrudnienia absolwentów. Nowo zatrudnionym pracownikom gwarantujemy jednakowe warunki pracy, wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji i doświadczenia zawodowego, dostęp do szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe oraz możliwość awansu. Dbamy o wyrównywanie szans m.in. poprzez stosowanie elastycznych form zatrudnienia, ułatwienia dla osób chcących się rozwijać poprzez udział w szkoleniach, stażach i kontynuowaniu edukacji, informowanie pracowników o konsekwencjach podejmowania pracy w szarej strefie, rzetelne informowanie o prawach pracowniczych, a w szczególności prawie do takiego samego wynagrodzenia za pracę tej samej wartości.

Partnerzy biznesowi

Współpracujemy z wieloma firmami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Z każdą staramy się utrzymywać dobre relacje biznesowe. Dążymy do osiągania najwyższych standardów prowadzenia działalności gospodarczej. Wdrażamy najlepsze, optymalne rozwiązania w każdym obszarze naszego działania – satysfakcjonujące dla naszych Partnerów w biznesie. Naszą współpracę opieramy na zaufaniu i szacunku. Są to wg nas kluczowe wartości – istotne do osiągnięcia sukcesu. Cenimy długofalowe, długoletnie relacje. Wśród naszych partnerów są dostawcy (sprzętu oraz surowców) oraz klienci – wydawnictwa o różnorodnych profilach.

W chwili obecnej systematycznie pracujemy z ponad 200 firmami wydawniczymi z Polski i Europy (60% produkcji to eksport), a także z wieloma dostarczycielami najnowszej generacji sprzętu do druku cyfrowego i oprawy, wśród których najściślej związani jesteśmy z firmami Konica Minolta, Canon Oce, Hunkeler. Naszym stałym i sprawdzonym dostawcą papieru jest Arctic Paper S.A., wiodący europejski producent książkowego papieru objętościowego i wysokogatunkowego papieru graficznego.

Głębokie relacje oparte na zaufaniu i wzajemnym zrozumieniu są ważne w każdej branży. Wierzę, że szczególnie w przemyśle poligraficznym, ponieważ kształtują go dwie istotne cechy: stosunkowo wysokie, długoterminowe nakłady inwestycyjne i płynne struktury rynku ze zmieniającymi się potrzebami klientów.
Rosnąca liczba publikacji oraz szybkość wprowadzania ich na rynek oznacza szybsze drukowanie. Indywidualizacja i ukierunkowanie na konsumentów prowadzą zaś do krótszych przebiegów.
Chęć wyróżnienia się w nasyconym świecie usług poligraficznych zwiększa potrzebę wprowadzania nowych technologii i usług, przy jednoczesnym zachowaniu efektywności kosztowej. Posiadanie partnera, który naprawdę rozumie potrzeby klienta, jest kluczowe.
W Konica Minolta rozumiemy, że znakomite doradztwo i prawdziwe partnerstwo oraz dialog są teraz równie ważne jak zapewnienie dobrych rozwiązań technicznych.
Ta bliska, otwarta i pełna zaufania relacja przynosi korzyści zarówno naszym klientom, jak i nam samym, ponieważ doświadczenia wyniesione ze współpracy z Totemem pomagają w dalszej optymalizacji produktów i usług.

Mateusz Woźniak
Dyrektor Działu Rozwiązań Produkcyjnych
Konica Minolta Business Solutions Polska

Totemy oznaczają mistyczne więzi między ludźmi i uważam, że nazwa idealnie oddaje to, za co najbardziej cenimy współpracę z tą Firmą. Oczywiście jest to nowoczesna drukarnia z ogromnym doświadczeniem, która z racji zastosowania cyfrowej technologii pozwala na druk na miarę potrzeb, bez ryzyka przeszacowania nakładu i wynikających z tego faktu dodatkowych kosztów związanych z magazynowaniem etc. To również możliwość personalizacji i szybkiego dodruku poprawionych wersji publikacji. Dla nas jednak są to przede wszystkim wspaniali ludzie, a zarazem najlepsi specjaliści w swoim fachu, z którymi zwyczajnie miło się współpracuje.
Zawsze staramy się kompleksowo zaopatrywać naszych Klientów w podłoża do druku, a także materiały opakowaniowe bazując wyłącznie na sprawdzonych produktach i renomowanych papierniach. Tylko takie podejście pozwala nam na zagwarantowanie najlepszej, a co ważniejsze powtarzalnej jakości. Cieszymy się, że Totem.com.pl również dostrzega tę wartość i z dumą możemy nazywać się partnerami biznesowymi, a nasza wieloletnia współpraca wydaje się potwierdzać wspomniane więzi.

Michał Tenerowicz
Marketing Manager
ZiNG Sp. z o.o.

Technologia druku atramentowego z dużą prędkością wymaga nowego podejścia do produkcji papieru. Jako lider w tej dziedzinie, Arctic Paper opracował szeroki asortyment papierów wykorzystywanych w różnych celach: od druku  spersonalizowanych materiałów transakcyjnych do eleganckich broszur i książek. Wszystkie gatunki papieru w asortymencie Highway są produkowane na specjalne zamówienie dla wysokowydajnych urządzeń atramentowych, lecz zachowują cechy tradycyjnych gatunków papieru. Wśród nich znajdziemy papiery Amber Highway Regular i Amber Highway Super, które między innymi dostarczamy do drukarni Totem.com.pl, jednego z naszych długoletnich kontrahentów.

Michał Büthner-Zawadzki
Specjalista ds. Rozwoju Sprzedaży
Arctic Paper Polska

TOTEM jest moim partnerem biznesowym od 2012 roku. Drukuje dla mnie wysokiej jakości książki w bardzo krótkich seriach oraz zapewnia kompleksową produkcję w twardych oprawach, zarówno w druku monochromatycznym, jak i kolorowym. Doceniam wsparcie, które otrzymuję od pracowników drukarni, zarówno na etapie przygotowania do druku, jak i samej produkcji. Pozwala to otrzymać produkt w jakości satysfakcjonującej mnie i moich autorów.

Tom Ahlberg
Forlaget Underskoven ApS

Sandstone Press korzysta z usług Totemu od dziesięciu lat. Cenimy ich za jakość i cenę. Ważne dla nas jest także, że Totem w pełni realizuje założenia naszych planów wydawniczych, odpowiadając także na nasze dodatkowe okazjonalne potrzeby i zapytania techniczne. Cieszę się, że mogę polecić innym usługi Totemu.

Robert Davidson
Sandstone Press Ltd

Współpracuję z Totemem już prawie od 5 lat. Przede wszystkim drukuję tutaj książki w oprawie klejonej, niektóre w bardzo krótkich seriach. Dlaczego wybrałam Totem? Powody są proste – krótki czas realizacji, wysoka jakość i konkurencyjne ceny. Dodatkowym walorem jest fakt, że w przypadku dodruku tytułu nie muszę martwić się o pliki źródłowe, Totem je archiwizuje i otrzymanie dodatkowych egzemplarzy nie wymaga ode mnie żadnego wysiłku. Polecam Totem każdemu wydawcy z segmentu edukacyjnego. Na takim partnerze można polegać!

Birgit Vrå
Wydawca
Samfundslitteratur Publishing House

 

Jako wydawca z dziedziny nauki, kultury i edukacji, zadaję sobie często pytanie, ile egzemplarzy danej książki będzie mi potrzebne. Chcę dokonywać przemyślanych decyzji o wielkości nakładów. Takie możliwości zapewnia mi Totem ze swoją ofertą druku cyfrowego. Dzięki naszej współpracy mogę nie tylko wystartować z niskim, bezpiecznym nakładem i obserwować reakcję rynku, ale mogę też wznowić niektóre starsze produkcje, o których wiem, że wystarczy dodruk tylko kilkuset egzemplarzy.  Jestem człowiekiem dla którego ważna jest również jakość – Totem zapewnia ją na satysfakcjonującym poziomie.

Henning Lund
Forlagsredaktør
Bogforlaget Frydenlund