Solidarni z Ukrainą
20.03.2022

Solidarni z Ukrainą

Wojna w Ukrainie spowodowała, że wszyscy staramy się być solidarni z Ukrainą. Podejmujemy działania pomocowe i próbujemy wspierać ukraińskich uchodźców, którzy przed wojenną nawałnicą znaleźli schronienie w Polsce. Pomagamy na różne sposoby, najważniejszy jednak z nich to drukowanie bajek w języku ukraińskim. Robimy po prostu to, na czym znamy się najlepiej. Zainicjowaliśmy akcję non profit druku książek dla ukraińskich dzieci.
Wierzymy, że bajki i książki dla dzieci z Ukrainy – w ich ojczystym języku, stanowią namiastkę normalności. Jesteśmy przekonani, że dodają otuchy w tych trudnych i traumatycznych chwilach.

Akcję rozpoczęliśmy kilka dni po napaści na Ukrainę. Nawiązaliśmy kontakt z wydawnictwami z Charkowa i Lwowa, które specjalizują się w literaturze dziecięcej.
Dotychczas wydrukowaliśmy już kilkanaście tytułów wydawnictwa Дитяча література видавництва „Ранок”. Książki są dystrybuowane poprzez polskie organizacje charytatywne i punkty pomocowe działające na rzecz uchodźców z Ukrainy oraz fundację zajmującą się upowszechnianiem czytelnictwa, czyli Funadację Powszechnego Czytania.

Jednocześnie – hołdując zasadzie, że razem możemy więcej – zaprosiliśmy inne polskie drukarnie dziełowe do włączenia się w akcję. Wsparcie uzyskaliśmy od drukarń Cyfrowa Foto, Elpil, Drukarnia Sowa, Zapolex. Dziękujemy! ❤️

 

 

 

 

 

Loading...