Pijemy wodę prosto z kranu!
03.09.2019

Pijemy wodę prosto z kranu!

Totem.com.pl jest firmą, która stara się funkcjonować w sposób przyjazny naturze. Podejmowane przez nas działania mają na celu minimalizowanie odpadów produkcyjnych i redukcję ilości wytwarzanych przez nas śmieci oraz optymalizację zużycia prądu elektrycznego oraz wody. W naszej firmie odzyskujemy energię z pracy niektórych maszyn (np. Müller Martini Diamant 35 MC, sprężarki powietrza). Używamy urządzeń, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania mające wpływ na zużycie energii – tak jest np. w przypadku zainstalowanych w Totemie klimatyzatorów VRF oraz grzejników elektrycznych – sterowanych przez elektroniczne głowice. W produkcji stosujemy surowce, które pochodzą z prawidłowo zarządzanych lasów, źródeł kontrolowanych lub materiałów odzyskiwanych. Mamy na to certyfikat FSC®, przeznaczony m.in. dla przedsiębiorców branży drzewnej, papierniczej, drukarni i wydawnictw. W procesach produkcyjnych korzystamy także z przyjaznych dla środowiska środków – np. farb, tonerów.

Od wielu lat w naszej firmie segregujemy śmieci. W ostatnim czasie przestaliśmy – jako firma – kupować wodę w plastikowych butelkach. Już od lat stosujemy filtry wody, dzięki którym jest bardziej miękka, co ma bezpośredni wpływ na jej mniejsze zużycie – także na poziomie produkcyjnym.  Teraz zamontowaliśmy dodatkowe filtry w kuchennych kranach, a każdego pracownika wyposażyliśmy w metalowe butelki wielokrotnego użytku. I pijemy kranówkę!
To nasza mała cegiełka – do tego, aby wszystkim nam żyło się zdrowiej i bezpieczniej. Wierzymy, że takie gesty, postawy mają sens – nie tylko budują świadomość, ale także realnie wpływają na zmniejszenie ilości plastikowych śmieci.

 

 

Loading...