Nowe maszyny w naszej drukarni
04.11.2015

Nowe maszyny w naszej drukarni

W ostatnim czasie Totem wzbogacił swój park maszynowy o system do zwojowego druku ink-jetowego firmy Canon Océ, specjalistyczną maszynę firmy Hunkeler, linię Müller Martini Alegro, dwie maszyny do druku arkuszowego Ricoh Pro C9110 oraz niciarki Meccanotecnica – Universe Sewing.

Dzięki pierwszemu z wymienionych systemów – Océ ColorStream 3700, w którym stosuje się druk z roli na rolę przy pomocy atramentowych głowic drukujących, możliwa jest produkcja z szybkością 100 m/min. na wstędze o szerokości do 540 mm. Druk na Canon Océ ColorStream 3700 dzięki nowej formule atramentów Premium Pigment i zastosowaniu głowic z modulacją wielkości punktu wykonany jest z najwyższą, porównywalną do offsetu jakością, przy jednoczesnym zachowaniu niższych niż dotychczas kosztów produkcji.

Oce-ColorStream

Zadrukowana rolka przekazywana jest na specjalistyczną maszynę rozkrawająco-zbierającą bloki firmy Hunkler Book Production (pierwsza tego typu instalacja w Europie Środkowej). Pracuje ona z szybkością 200 m/min., co daje ok. 4,5 tys. książek 96-stronnicowych na godzinę.

hunkeler

Na maszynach Ricoh Pro C9110, służących do druku kolorowego, produkujemy – na papierach o wysokiej gramaturze, nawet 400 g/m² – okładki oraz obwoluty.

Ricoh-Pro

Do szycia nićmi służą nam dziś dwie nowej generacji niciarki Meccanotecnica, pełniące jednocześnie rolę jednozłamowych złamywaczek i zbieraczek.

niciarka

Obróbka bloków odbywa się na najnowszym systemie szwajcarsko-niemieckiego koncernu – maszynie Müller Martini Alegro. Na tej w pełni zautomatyzowanej 19-szczękowej oklejarce połączonej z trójnożem przygotowywane są bloki zarówno do oprawy złożonej, jak i oprawy klejono-broszurowej. System Alegro jest jedyną tej klasy linią technologiczną w polskich drukarniach cyfrowych.

Alegro

nieznane

Loading...