Konkurs na okładkę książki
27.05.2021

Konkurs na okładkę książki

Olbrzymie zainteresowanie, jakim cieszył się ubiegłoroczny Konkurs na projekt okładki książki uszlachetnionej w technologii 3D Touch jest jednym z powodów, dla którego p ogłaszamy 2. edycję konkursu. Celem konkursu jest promocja nowoczesnego projektowania okładek książek, a także innowacyjnych możliwości w zakresie uszlachetniania, jakie oferuje nasza drukarnia.

„Sukces pierwszej edycji konkursu był dla nas zaskoczeniem. Otrzymaliśmy 100 zgłoszeń, wiele z nich zachwycało wysokim poziomem artystycznym i kreatywnością w zastosowaniu cyfrowych uszlachetnień okładek. Osiągnęliśmy cel, który postawiliśmy przed konkursem – zainteresowaliśmy projektantów okładek innowacyjnymi możliwościami w zakresie uszlachetniania – mówi Michał Rejnowski, Prezes drukarni Totem.com.pl. Konkurs okazał się dobrym sposobem na promocję technologii 3D Touch, czyli cyfrowego wzbogacania druku lakierami 2D i 3D oraz metalizowanymi foliami. Zmotywowani powodzeniem konkursu postanowiliśmy ogłosić go i w tym roku”.

Mateusz Woźniak, Dyrektor Działu Rozwiązań Produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska, dodaje „Konkurs to doskonały sposób na pokazanie ogromnego potencjału w tworzeniu różnego rodzaju tekstur potęgujących doznania sensoryczne, wpływające na percepcję produktu jakim jest książka. Dzięki zastosowaniu uszlachetnień z wykorzystaniem systemu MGI JetVarnish 3D z oferty Konica Minolta okładka książki może zyskać nowe walory – na poziomie estetycznym, artystycznym i sensorycznym skutecznie podnosząc jej atrakcyjność wizualną”.

Konkurs dla profesjonalistów i dla amatorów

Konkurs, który organizuje nasza drukarnia przy współpracy z firmami Konica Minolta oraz PC Print pod patronatem medialnym magazynu Wydawca, ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział zarówno osoby prawne (np. wydawnictwa), jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, jak również osoby fizyczne, w szczególności studenci kierunków artystycznych oraz osoby zajmujące się projektowaniem graficznym zawodowo i amatorsko.

Wystarczy zaprojektować okładkę

Aby wziąć udział w konkursie należy zaprojektować okładkę dowolnej książki (rzeczywistej bądź fikcyjnej). W projekcie należy uwzględnić uszlachetnienia wykonane w technologii 3D Touch, z wykorzystaniem systemu MGI JetVarnish 3D z oferty Konica Minolta. Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać wizualizację okładki z zastosowanymi uszlachetnieniami, jej projekt, właściwie zaprojektowane maski z uszlachetnieniami, a także wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia. Poprawnie zaprojektowana okładka powinna zawierać wszystkie elementy, które stosuje się na okładkach książek – oprócz autora i tytułu, takie jak nazwa wydawnictwa, kod ISBN etc.

Na prace konkursowe czekamy do ostatniej niedzieli sierpnia, czyli do 29.08.2021 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 14 października br. podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.

W puli nagród 15 tys. zł!

Jury wyłoni trzech zwycięzców. Zwycięzca główny otrzyma 5000 zł, zdobywcy drugiej i trzeciej nagrody otrzymają odpowiednio 3000 i 2000 złotych. Przewidziane jest także pięć wyróżnień (po 1000 zł każde). Najważniejszymi kryteriami branymi pod uwagę przy ocenie zgłoszonych projektów, będą wartość artystyczna projektu, zgodność z zasadami projektowania i kompozycji okładek książek, siła przekazu, a także oryginalność zastosowanych rozwiązań graficznych i uszlachetnień.

Więcej informacji o konkursie oraz pełna treść regulaminu na stronie www.totem.com.pl/konkurs.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! Nagrody czekają!

 

logotypy konkurs

 

Loading...