Kombinowana – nowa oprawa w ofercie Totemu
06.05.2022

Kombinowana – nowa oprawa w ofercie Totemu

W ubiegłym roku nasz park maszynowy wzbogacił się o nową maszynę – Kolbus Casemaker DA 260, czyli automat do produkcji okładek (więcej o systemie tutaj). Dzięki niemu możliwa stała się produkcja wyrafinowanych, wysoko przetworzonych opraw  – tzw. kombinowanych. Oprawa kombinowana ma specyficzna budowę – w oprawie tej oklejka składa się z trzech arkuszy (po jednym na każdą z powierzchni okładki). Na okładzinach i na grzbiecie stosuje się różne materiały pokryciowe – np. płótno, papier, ekoskórę. Możliwe jest użycie na jednej okładce nawet trzech surowców – inny na grzbiecie, dwa inne na okładzinówkach (przedniej i tylnej). Oprawa kombinowana ma swoje zastosowanie w publikacjach, które – np. ze względu na treść – są stylizowane na „stare”, vintage. Świetnie pasuje także do eleganckich wydań poezji, pozycji naukowych, specjalistycznych notesów oraz do reprintów.

Kolbus Casemaker umożliwia także produkcję okładek kombinowanych z użyciem tektury z pianką poliuretanową – dzięki czemu okładka staje się pogrubiona, ale jednocześnie uzyskuje miękkość po zewnętrznej stronie. Dodatkowo nowy system introligatorski pozwala na produkcję elementów kalendarzy ściennych (tzw. główek).

Dzięki instalacji nowej maszyny możemy zaoferować naszym klientom rozszerzone możliwości produkcyjne – w postaci wyżej wspomnianych produktów, przy jednoczesnym zapewnieniu szybkości produkcji i wysokiej jakości.

kombinowana

Notes Totemu w oprawie kombinowanej – z wykorzystaniem surowców przyjaznych środowisku. Na okładce zastosowaliśmy Coffee Paper 120 g/m2, zawierający 5% odpadów z kawy, 95% włókna z recyklingu, na grzbiecie zaś Geltex 115g/m2 CN 185. We wnętrzu użyliśmy Nautilus Classic 120 g/m2, papier w 100% makulaturowy, na wyklejkach Geltex 115 g/m2 LS 185.

Loading...