Okładki nagrodzone w 2. edycji konkursu
26.10.2021

Okładki nagrodzone w 2. edycji konkursu

W 2021 r. w organizacji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch wspierały naszą drukarnię dwie firmy – Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j., dostawca folii metalizowanych. Patronem medialnym przedsięwzięcia był portal i magazyn Wydawca.com.pl.

Przypomnijmy – przedmiotem konkursu było wykonanie pracy graficznej w formie okładki dowolnej książki, z zastosowaniem uszlachetnień druku 3D Touch. 3D Touch to cyfrowa technologia dostępna w naszej drukarni, pozwalająca uszlachetniać okładki metalizowanymi foliami i lakierami – w tym lakierem 3D. Dzięki temu uzyskiwany jest nowy, sensoryczny wymiar doznań w obcowaniu z książką. Elementy graficzne powleczone lakierem stają się wypukłe i wyczuwalne pod palcami.

Poziom nadesłanych na konkurs prac był niezwykle wysoki. Michał Rejnowski, Prezes drukarni Totem mówi: “Projekty, które otrzymaliśmy, utwierdzają nas w przekonaniu, że okładki książek mogą być prawdziwymi, małymi dziełami sztuki graficznej. Połączenie wyrafinowanej lub z drugiej strony niezwykle prostej grafiki z technologią 3D Touch daje zaskakujące i zachwycające efekty. Umiejętne zastosowanie technologii pozwala nadać okładce nowe znaczenia, wydobyć ukryte sensy, wzmocnić przekaz, zbudować nastrój.
Cieszymy się, że nasza drukarnia pomaga zarówno projektantom, jak i wydawcom w uzyskaniu tych efektów. Zauważamy, że twórcy okładek coraz odważniej sięgają po nową technologię, która pozwala uzyskać rezultaty dotąd nieosiągalne przy zastosowaniu tradycyjnych metod”.

Na konkurs nadesłano 60 prac, z czego 58 zakwalifikowało się do oceny. Zapraszamy do zapoznania się z filmem, w którym prezentowane są wszystkie wyróżnione i nagrodzone okładki.