Cyfrowy druk książek

W Totemie drukujemy książki na miarę potrzeb naszych Klientów. Stawiamy na nowoczesne technologie, efektywność i jakość. Wykonujemy różnorodne oprawy, które jesteśmy w stanie uszlachetnić i spersonalizować w pożądany przez Klienta sposób, także innowacyjnymi metodami cyfrowymi. Dysponujemy pełnym zapleczem introligatorskim, co znacznie zwiększa możliwości w zakresie tworzenia indywidualnych opraw.

Specjalizujemy się w druku małych i średnich nakładów (do 2000 egzemplarzy). Nasze najnowszej generacji systemy ink-jet zapewniają możliwość wysokojakościowego cyfrowego druku wydawnictw albumowych (HD). Z naszych usług korzysta wiele specjalistycznych wydawnictw. Klienci, którzy potrzebują kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy, drukując w technologii cyfrowej część nakładu, mają szansę na sondowanie rynku i sprawdzenie potencjału publikacji, poza tym nie potrzebują wielkich magazynów do przechowywania książek. W naszej drukarni książek możliwe jest także stworzenie egzemplarza próbnego do zamówionego nakładu, aby sprawdzić jego finalny wygląd lub np. dokonać ostatecznych korekt w tekście. Wybór technologii cyfrowej do druku książek sprawdza się także w przypadku wydawnictw, które potrzebują egzemplarzy dla recenzentów lub życzą sobie szybkiego dodruku wyczerpanego nakładu.

Poznaj usługi i możliwości naszej drukarni

Personalizacja to usługa, która pozwala nam na realizację różnorodnych, twórczych konceptów w ramach jednego nakładu. Jesteśmy w stanie spersonalizować książki w różnych zakresach – np. stosując odmienne oprawy dla części nakładu, indywidualne dedykacje, numerację nakładu. Cennik druku książek można skonsultować z naszym Biurem Obsługi Klienta, w którym doświadczeni pracownicy służą pomocą w zakresie cyfrowego druku książek. Z przyjemnością odpowiedzą na każde pytanie. Wierzymy, że razem dobierzemy odpowiednie rozwiązanie i stworzymy produkty, z których dumni będą zarówno nasi Klienci, jak i my!

Druk cyfrowy – czym jest i dlaczego warto zdecydować się na tę metodę druku książek?

Druk cyfrowy książek odbywa się za pomocą maszyn drukarskich, które tworzą obraz bezpośrednio na podstawie danych przesłanych z komputera, co jest jednym z elementów mających wpływ na szybką realizację zlecenia. To priorytetowy aspekt naszej działalności. U nas nie ma czasochłonnych i kosztownych procesów przygotowawczych, koniecznych w tradycyjnych drukarniach offsetowych.

Pominięcie etapu przygotowalni w cyfrowym druku książek powoduje, że opłacalne staje się drukowanie krótkich serii książek. Ponadto technologia ta umożliwia dokonywanie korekt i łatwe modyfikacje w plikach do druku – bez strat czasowych i generowania kosztów. Dla wielu Klientów korzystających z druku cyfrowego książek ma znaczenie optymalizacja kosztów – nie wydajesz pieniędzy na przechowywanie w magazynach, ponieważ zlecasz druk dokładnie tylu książek, ilu w danym momencie potrzebujesz. Zamówienie zwiększasz wraz ze wzrostem zapotrzebowania na kolejne egzemplarze.

Istotnym elementem naszej oferty jest możliwość produkowania reprintów. Jesteśmy w stanie wznowić nakład dawno wyczerpany – nie potrzebujemy plików źródłowych, dokonamy skanów z istniejącego egzemplarza. Tak samo jest w przypadku starodruków, które drukujemy z zachowaniem najwyższej staranności, w oprawach płóciennych lub imitujących skórę, często – na życzenie Klienta – w ozdobnych etui.

W naszej ofercie znajdziesz każdy, dostępny na rynku rodzaj oprawy. Aby wyróżnić swoją książkę na księgarskiej półce, możesz ozdobić okładkę, wybierając jedną z form cyfrowych uszlachetnień, dających zachwycające, oryginalne efekty.

Warto nam zaufać!

Nasza oferta druku cyfrowego książek to doskonałe rozwiązanie dla nakładów już od kilkudziesięciu egzemplarzy. W Totemie od ponad 25 lat realizujemy zlecenia sprawdzoną metodą. Wiemy, że jest bezpieczna i rozsądna.

Dlaczego warto zdecydować się na nasze usługi? Nie musisz zamawiać dużej liczby egzemplarzy, aby przetestować najwyższej jakości druk książek. Możliwy jest wydruk nawet najmniejszych partii (kilkadziesiąt egzemplarzy). Posiadamy nowoczesny park maszynowy, a co więcej – wciąż inwestujemy w innowacyjne systemy drukujące i introligatorskie. Zadowolenie każdego Klienta jest dla nas podstawą do działania, dlatego stale się rozwijamy.

Z oferty naszej drukarni książek skorzystać mogą również osoby decydujące się na wydanie książki drogą self-publishing. Początkującym wydawcom doradzimy optymalne rozwiązania związane z wyborem papieru, typem oprawy, formatem publikacji.

Elastycznie odpowiadamy na potrzeby rynkowe. Często drukujemy różnego rodzaju plannery, które są bardzo popularne wśród różnych grup zawodowych, hobbystów czy osób wyspecjalizowanych w danym obszarze. Tego typu zlecenia realizujemy najczęściej w klasycznej, twardej oprawie, a także twardej – spiralowej.

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości lub chęci uzyskania porady zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem obsługi Klienta. Jesteśmy tu dla Ciebie!

Loading...