Druk cyfrowy

Druk cyfrowy to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie ze względów ekonomicznych nie opłaca się wykonywać druku offsetowego. Jednak oszczędność pieniędzy to niejedyna korzyść, za sprawą której druk cyfrowy z roku na rok zyskuje na popularności. Wpływ na to ma jeszcze wiele atutów, które warto poznać. Śmiało można powiedzieć, że druk cyfrowy zapewnia niemal nieograniczone możliwości i coraz skuteczniej zyskuje miano lidera branży, zostawiając nieco w tyle tradycyjne metody drukarskie.

Nakłady na miarę potrzeb

Dzięki technologii cyfrowej opłacalne jest drukowanie małych nakładów.

Jesteśmy w stanie dostarczyć Ci dokładnie tyle książek, ile potrzebujesz. Możesz dzielić nakłady na mniejsze transze, o różnej wielkości i drukować dokładnie wtedy, gdy jest to uzasadnione. Pozwoli Ci to na efektywne zarządzanie produkcją. 

Bez magazynu

Nie drukuj na zapas! Nie twórz kosztownych rezerw, nie pozwalaj książkom niszczeć w magazynach.

Dzięki zastosowaniu druku cyfrowego, możesz zamówić dokładnie tyle książek, ile potrzebujesz dla bieżącego zaspokojenia potrzeb rynku. Zachowujesz pełną płynność finansową i masz tyle książek, ile jest Ci w danym momencie potrzebne. A w razie potrzeby – szybko dodrukujemy kolejne egzemplarze. 

Egzemplarz próbny

Chcesz sprawdzić, jak będzie wyglądała Twoja książka po wydrukowaniu?

Możesz to zrobić zlecając wykonanie pełnowartościowego, jednostkowego egzemplarza próbnego, identycznego z później drukowanym nakładem. Dzięki temu zweryfikujesz poprawność treści, co jest szczególnie istotne przy druku obszernych objętościowo publikacji.

Sondowanie rynku

Każda książka ma szansę stać się bestsellerem i osiągnąć sukces rynkowy.

Warto to jednak sprawdzić na małym nakładzie. Dobrym rozwiązaniem jest wyprodukowanie nakładu próbnego, np. kilkuset lub kilkudziesięciu sztuk. Dzięki temu ocenisz reakcję czytelników i będziesz mógł podjąć właściwą decyzję o nakładzie docelowym.

Personalizacja

Chciałbyś, aby poszczególne egzemplarze drukowanych przez Ciebie materiałów nie były takie same?

Możemy personalizować Twoje publikacje. Jesteśmy w stanie część partii oprawić w inne okładki, możemy zastosować odmienne uszlachetnienia dzięki 3D Touch. Istnieje także możliwość personalizowania wnętrza – poprzez zastosowanie np. różnych dedykacji, kodów kreskowych, zdjęć itp. Wszystko zależy od Twojej inwencji.

Szybszy czas realizacji

Tradycyjne metody druku pochłaniają zbyt wiele czasu, a Tobie zależy na ekspresowej realizacji?

Druk cyfrowy daje możliwość niemal natychmiastowej realizacji zamówienia. Jak to możliwe? Nie ma konieczność przygotowywania specjalnej formy drukarskiej, a sam proces druku jest nieco inny. Polega to na tym, że przykładowo pliki do druku znajdujące się w komputerze, przesyłane są bezpośrednio do urządzenia drukującego.

 

Loading...