Druk cyfrowy – pierwszy wybór dla niskich nakładów
23.02.2022

Druk cyfrowy – pierwszy wybór dla niskich nakładów

Druk cyfrowy przestał być alternatywą dla druku offsetowego i dziś, w dobie coraz niższych nakładów książek, staje się najpopularniejszą techniką druku. Podsumujmy, dlaczego druk cyfrowy to dobry wybór.

Drukujesz, ile potrzebujesz

Książki produkowane w „cyfrze” to nakłady adekwatne do potrzeb rynku i jednocześnie bezpieczne kosztowo. Drukujesz dokładnie tyle książek, ile w danym momencie potrzebujesz. Jeśli chcesz podzielić nakład na mniejsze transze – nie ma z tym problemu, wydrukujemy i dostarczymy kolejne partie we wskazanych przez Ciebie terminach. Wygodniej być nie może, prawda?

Sondujesz zapotrzebowanie rynku

Każdy wydawca marzy o bestsellerze i tysiącach sprzedanych egzemplarzy. Sukces na rynku zależy jednak od wielu czynników. To, jak zostanie przyjęta książka, warto sprawdzić na małym nakładzie. Dobrym rozwiązaniem jest zlecenie nakładu próbnego, np. kilkuset lub kilkudziesięciu sztuk. Dzięki temu oceniasz reakcję czytelników i recenzentów. Dopiero wtedy podejmujesz decyzję o wielkości nakładu docelowego.

dla niskich nakładów - rynek

Nie potrzebujesz magazynu

Zapchanym książkami magazynom mówimy stanowcze NIE!
Korzystając z technologii cyfrowej nie ma potrzeby drukowania na zapas i tym samym tworzenia kosztownych rezerw, które nie wiadomo kiedy będą potrzebne. Książki już nie muszą niszczeć w magazynach.
Teraz możesz zamówić dokładnie tyle egzemplarzy, ile potrzebujesz dla bieżącego zaspokojenia potrzeb rynku. Zachowujesz płynność finansową. Pamiętaj – w razie potrzeby szybko dodrukujemy kolejne egzemplarze.

dodruk książek

W razie potrzeby robisz dodruk

Nakład szybko się wyczerpał? Dostajesz sygnały z rynku, że konieczny jest dodruk? Wydrukowałeś za mało, bo nie miałeś pewności, czy Twoja publikacja zyska czytelników i dobrze się sprzeda? Spokojnie, jesteśmy w stanie szybko dodrukować potrzebną liczbę egzemplarzy. Możesz też zaplanować druk w turach – wg ustalonego przez siebie harmonogramu. Druk cyfrowy daje Ci komfort bezpieczeństwa – możesz elastycznie reagować na potrzeby rynku. Nie musisz drukować niepotrzebnych zapasów, ryzykując, że zamrozisz pieniądze i zostaniesz z niesprzedanymi książkami.

Sprawdzasz efekt na egzemplarzu próbnym

Rodzaj papieru, jakość wydruku – czasami trudno to sobie wyobrazić. Jeśli chcesz zobaczyć, jak będzie wyglądała Twoja książka po wydrukowaniu, zamów egzemplarz próbny. Dzięki niemu sprawdzisz poziom druku, zobaczysz jak zachowuje się wybrany przez Ciebie papier, zweryfikujesz poprawność treści (co jest szczególnie istotne przy druku obszernych objętościowo publikacji). Ułatwienie? Bez wątpliwości. W dodatku możliwe tylko w technologii cyfrowej.

Wznawiasz wyczerpane nakłady

Chcesz wznowić publikację sprzed kilku lat, ale nie masz już plików do druku. Albo inna sytuacja – marzysz, aby wydać książkę, która jest np. starodrukiem. To dziś łatwiejsze niż się wydaje.
Nie potrzebujemy plików źródłowych, wystarczy, że wyślesz nam egzemplarz książki. Wykonamy dla Ciebie skanowanie wraz z retuszem. Obawiasz się efektu? Spokojnie – gwarantujemy jakość bez uszczerbku na wyglądzie pozycji. Co więcej, publikacje czarno-białe po wykonaniu reprintu mają z reguły lepszą jakość niż oryginał.

Ograniczasz ryzyko inwestycji w nietrafione tytuły

Największe zmartwienie wydawców, szczególnie tych początkujących – jak rynek przyjmie tytuł, który właśnie szykowany jest do druku? Czy zyska czytelników? Czy nie okaże się, że zainwestowane pieniądze są stracone, bo książka ma fatalne recenzje i słabo się sprzedaje? Mamy na to rozwiązanie – mały nakład, czyli małe ryzyko finansowe. Korzystając z druku cyfrowego ograniczasz je do minimum.

dla niskich nakładów - bez ryzyka

Oszczędzasz pieniądze

Czasami jeszcze pokutuje mit, że druk cyfrowy jest droższy niż „zwykły” offset. Gdyby jednak rozważyć wszystkie ograniczenia tradycyjnego druku – np. dodatkowy koszt przygotowalni, opłacalność dopiero od wysokiego nakładu, brak możliwości personalizacji, okazuje się, że cyfrowo jest nie tylko szybciej i prościej, ale właśnie taniej. Technologia umożliwia efektywny druk nawet od kilkudziesięciu egzemplarzy. Drukujesz w sam raz, nie tracisz na magazyn, same plusy!

Personalizujesz nakład

Są sytuacje, gdy nakład potrzebuje personalizacji. Co to znaczy? To np. specjalne wdrukowane indywidualne dedykacje na stronie tytułowej – różne w różnych egzemplarzach. To np. część nakładu w innej oprawie, z inną okładką, to nawet inne treści – fotografie, wykresy – bo są kierowane do różnych, czasami konkretnych odbiorców. Jeśli chcesz, aby poszczególne egzemplarze drukowanych przez Ciebie materiałów nie były takie same – zrobimy to. Możemy nawet zastosować odmienne uszlachetnienia dzięki 3D Touch.

Dbasz o środowisko

Last but not least. Drukowanie cyfrowe jest bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjny druk offsetowy. Przede wszystkim z powodu braku form drukowych, czyli aluminiowych matryc, niezbędnych w przypadku druku offsetowego. W „cyfrze” dane z komputera są przesyłane bezpośrednio do urządzenia drukującego. Dzięki temu w produkcji nie są wykorzystywane szkodliwe farby oraz aluminium. Poza tym nie marnujemy papieru na tzw. rozruch maszyny. Systemy zaś drukujące i maszyny introligatorskie wykorzystywane w druku cyfrowym cechuje wysoka wydajność przy jednoczesnym optymalnym zużyciu energii.

dla niskich nakładów - produkcja

Jeśli masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami.
Jeśli potrzebujesz wyceny – napisz lub zadzwoń. Chętnie przygotujemy kalkulację. Przekonasz się, że druk cyfrowy to najlepszy wybór dla niskich nakładów.

Loading...
joanna zielinska

Joanna Zielińska

Kierownik Działu marketingu w Totem.com.pl. Entuzjastka tak wielu rzeczy, że nie sposób ich tu wymienić. Uwielbia starocie. Lubi czytać i podejrzewa, że także biegać, gdyby w końcu zaczęła 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twoje imię wraz z treścią komentarza zostaną opublikowane na blogu.
Administratorem tych danych będzie firma Totem.com.pl
Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.