Instrukcja korzystania z aplikacji Totem AR

Aplikacja Totem AR umożliwia dostęp do cyfrowych treści przygotowanych przez wydawnictwa. Dostęp do niektórych treści może wymagać uzyskania subskrypcji od wydawnictwa lub użycia kodu. Jest to możliwe jedynie dla zalogowanych użytkowników, zarejestruj się więc wcześniej bądź zaloguj na swoje konto.

Rejestracja i logowanie
Rozwiń menu po lewej stronie ekranu i wybierz opcję “Zaloguj”.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, wybierz na kolejnym ekranie opcję “Zarejestruj się”. Wprowadź adres e-mail oraz hasło.
Możesz zalogować się dzięki posiadanym kontom Google lub Facebook. W tym celu wybierz właściwą opcję na ekranie logowania.
Jeśli zamierzasz logować się adresem e-mail i dokonałeś już rejestracji, na ekranie logowania wpisz w odpowiednie pola adres e-mail oraz hasło.

Przeglądanie udostępnionych zasobów
Aby zapoznać się z listą wydawnictw, udostępniających zasoby cyfrowe uzupełniające wydawane przez nie publikacje, rozwiń boczne menu z lewej strony ekranu i wybierz “Wydawnictwa”.
Aby zapoznać się z listą dostępnych publikacji, zawierających zasoby cyfrowe, rozwiń boczne menu z lewej strony ekranu i wybierz “Publikacje”.
Aby uzyskać informacje o wydarzeniach, które są wzbogacane wirtualnymi prezentacjami, rozwiń boczne menu z lewej strony ekranu i wybierz “Wydarzenia”.

Powiadomienia w aplikacji
Wydawnictwa za pośrednictwem aplikacji mogą informować o nowościach w swojej ofercie publikacji wykorzystujących technologię AR, wydarzeniach bądź przekazywać inne istotne informacje.
Przeglądanie powiadomień możliwe jest po rozwinięciu bocznego menu z lewej strony ekranu i wybraniu “Powiadomienia”.
Powiadomienia można kasować po wyborze odpowiedniej opcji z menu. Zalogowani użytkownicy mogą też wybrane wydawnictwa dodawać do ulubionych bądź blokować przychodzące od nich powiadomienia.
W opcji “Ustawienia” zalogowani użytkownicy mogą całkowicie wyłączyć informacje o powiadomieniach.

Przeglądanie treści cyfrowych
Wybierz opcję “Skanuj” po rozwinięciu menu z lewej strony ekranu bądź po naciśnięciu pomarańczowego przycisku w prawym dolnym rogu ekranu.
Skieruj obiektyw aparatu na ilustrację, grafikę bądź symbol, który jest nośnikiem treści cyfrowych (marker). Po krótkiej chwili zobaczysz dodatkową zawartość w postaci linków, dokumentów do pobrania, filmów bądź tekstu.
Niektóre treści cyfrowe mogą być dostępne jedynie dla uprawnionych czytelników (po wykupieniu subskrypcji lub weryfikacji legalnego nabycia publikacji). Dostęp do takich treści będzie możliwy jedynie dla użytkowników zarejestrowanych przez wydawnictwo i dodanych do listy uprawnionych bądź po zeskanowaniu kodu QR otrzymanego wraz z publikacją.

Korzystanie z kodów QR dla uzyskania dostępu do zasobów cyfrowych
Po rozwinięciu menu z lewej strony ekranu, należy wybrać opcję “Skanuj kod QR” i skierować obiektyw aparatu na otrzymany lub zamieszczony w publikacji kod QR. Po prawidłowym zeskanowaniu i rozpoznaniu kodu, aktualnie zalogowany użytkownik uzyska dostęp do treści cyfrowych uzupełniających publikację.
Opcja działa jedynie po zalogowaniu.
Po uzyskaniu dostępu wybierz opcję “Skanuj” po rozwinięciu menu z lewej strony ekranu bądź po naciśnięciu pomarańczowego przycisku w prawym dolnym rogu ekranu.
Skieruj obiektyw aparatu na ilustrację, grafikę bądź symbol, który jest nośnikiem treści cyfrowych (marker). Po krótkiej chwili ujrzysz dodatkową zawartość w postaci linków, dokumentów do pobrania, filmów bądź tekstu.

Pomoc techniczna
W przypadku problemów w korzystaniu z aplikacji bądź pytań, prosimy o kontakt
wsparcie.ar@totem.com.pl

Loading...