Efekt AR - rozszerzona rzeczywistość

W jaki sposób uatrakcyjnić książki i wszelkie inne publikacje drukowane? Mamy na to sposób!

Drukarnia Totem dzięki wdrożeniu nowoczesnej technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR – ang. Augmented Reality) umożliwia łączenie treści publikacji drukowanej z materiałami cyfrowymi generowanymi w technologii rzeczywistości rozszerzonej, wspierając jednocześnie wydawców już w procesie przygotowywania tych treści.

Co to w ogóle jest “rzeczywistość rozszerzona”?

To technologia, która pozwala na umieszczanie wirtualnych obiektów w realnym świecie w czasie rzeczywistym, poszerzając przez to naszą wiedzę o tym wszystkim, co nas otacza. To system, który łączy świat rzeczywisty z wytworzonym komputerowo. W przypadku książek i innych publikacji drukowanych treści w nich zawarte (zdjęcia, obrazy, grafiki etc.) uzupełnione są o cyfrowe materiały – animacje, video, audio, prezentacje 3D, dodatkowe dokumenty, które wyświetlane są na smartfonach bądź tabletach. Wybrany element papierowej publikacji, tzw. marker, który może być zdjęciem, grafiką, symbolem lub fizycznym obiektem, wyzwala cyfrowe treści. 

Odpowiadając się w potrzeby rynku
Drukarnia Totem.com.pl wnikliwie wsłuchuje się i analizuje potrzeby rynku wydawniczego. Rozszerzając portfolio usług stworzyła specjalistyczne narzędzie do budowania rzeczywistości rozszerzonej, zarządzania publikacjami i treściami cyfrowymi, prawami dostępu użytkowników oraz kampaniami informacyjnymi prowadzonymi przez wydawnictwa. Aby uzyskać dostęp do treści cyfrowych, przygotowana została aplikacja działająca na platformach Android i iOS.

Dla kogo?
Nowa oferta drukarni Totem kierowana jest przede wszystkim do wydawnictw specjalistycznych, naukowych, wydawców podręczników, ale także organizatorów szkół, kursów i szkoleń. Wszyscy oni mogą podnieść atrakcyjność wydawanych przez siebie publikacji papierowych przez udostępnienie czytelnikom różnego rodzaju materiałów cyfrowych – np. dopełniających treść książki filmów, ilustrującej muzyki, obrazów 3D, animacji, w przypadku np. podręczników do nauki języka – przykładów wymowy, rozmówek, interaktywnych ćwiczeń, które znacznie zwiększają skuteczność procesu przyswajania wiedzy. Grupą docelową dla drukarni Totem jest też segment wydawnictw dla dzieci i młodzieży, dzięki czemu wartość edukacyjna lub atrakcyjność rozrywkowa publikacji znacząco wzrasta.

Korzyści dla wydawców, bonusy dla czytelników
Czytelnik w modelu AR przestaje być biernym odbiorcą – ma możliwość wejścia w interakcję z prezentowanymi cyfrowymi treściami, a także zapisywać je, dzielić się nimi w mediach społecznościowych etc. Dotąd niemodyfikowalny w czasie i jednokierunkowy ze swej natury przekaz drukowany otrzymuje silne wsparcie w postaci treści rzeczywistości rozszerzonej – które w dowolnej chwili wydawcy są w stanie korygować i ulepszać, dzięki czemu treści drukowane mogą ulegać ciągłej cyfrowej aktualizacji.
Wydawnictwa korzystające z usługi Totemu otrzymują także doskonałe narzędzie do zwiększenia lojalności swoich klientów – udostępniając im np. treści nieosiągalne publicznie. Wydawcy mogą bowiem ograniczać dostępność materiałów cyfrowych do wybranej (wg przyjętych przez publikatora kryteriów) grupy odbiorców. Ułatwiona też jest ochrona przed nielegalnym rozpowszechnianiem treści. Dzieje się tak wtedy, gdy trafią one wyłącznie do tych, którzy przeszli proces weryfikacji. Umożliwienie korzystania z treści cyfrowych i np. udostępnienie ich tylko uczestnikom konkretnego kursu lub tym, którzy dokonali specjalnej opłaty, spowoduje, że dana publikacja w swej podstawowej, papierowej wersji będzie niekompletna i niepełnowartościowa. Sama wersja papierowej publikacji nie pozwoli na pobranie treści cyfrowych (do których dostęp chroni system haseł), przez co jej wykorzystanie będzie znacząco ograniczone bądź niemożliwe. Zablokuje to bezkarne kopiowanie i kradzież własności intelektualnej.

Jesteś czytelnikiem, chcesz korzystać z aplikacji? Nic prostszego!
Pobierz aplikację, aby uzyskać dostęp do nowego wymiaru publikacji. Pamiętaj, biblioteka w aplikacji zawiera zarówno pozycje ogólnodostępne (darmowe), jak i wymagające zalogowania i uzyskania dostępu od  właściciela publikacji. Również uaktywnienie niektórych funkcji aplikacji możliwe jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.

                                       

 

 

Używanie TOTEM AR jest łatwe:
– pobierz i zainstaluj aplikację (pamiętaj o przyznaniu odpowiednich uprawnień)
– uruchom ją, wybierz opcję “skanuj” i zapoznaj się z treściami przygotowanymi przez autorów publikacji
– zaloguj się, aby widzieć treści o limitowanym dostępie oraz używać wszystkich funkcji aplikacji.

Masz pytania lub uwagi?
Napisz do nas: ar@totem.com.pl lub skorzystaj z podpowiedzi: https://www.totem.com.pl/ar-pomoc

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...