Po pierwsze: okładka

To właśnie najpierw ją zauważa potencjalny czytelnik

Jak wszyscy wiemy, liczy się pierwsze wrażenie. A to właśnie okładka i jej piękno potrafi zaintrygować i wzbudzić zachwyt. Jakość wykonania i atrakcyjność okładki bywa istotnym czynnikiem wyboru i ma wpływ na podjęcie decyzji zakupowych. Wspieramy wydawnictwa w tym, aby okładki książek były unikatowe, a tym samym wzrastała atrakcyjność publikacji i jej bezkonkurencyjność na księgarskiej półce. 

Magiczne 3D Touch

Uszlachetnienia w wersji cyfrowej

Dzięki systemowi JetVarnish (więcej o systemie przeczytasz tutaj) okładki drukowanych przez nas książek możemy miejscowo powlekać lakierem UV w technologiach 2D (płaskiej, imitującej sitodruk) i 3D (wypukłej). W naszej drukarni istnieje możliwość dodatkowego uszlachetnienia surowców kolorowymi foliami. Nasi Klienci mogą ozdobić okładki foliami: złotą, srebrną, czerwoną, granatową, czarną, holograficzną (laser oraz dots). Brakuje koloru? Zapytaj, zobaczymy, co da się zrobić.

 

Sensorycznie

Wiele wrażeń, wiele emocji

„Wielowrażeniowość” – tak można określić efekty zastosowania 3D Touch. Okładki uszlachetnione w tej technologii to już nie tylko efekty wyłącznie wzrokowe. Dzięki zastosowaniu lakieru 3D pod palcami wyraźnie wyczuwamy strukturę – w przypadku prezentowanej okładki ma się wrażenie, jakby goghowskie niebo było rysowane specjalnymi kredkami, które tworzą różnej grubości warstwy. Uzyskujemy dodatkowy wymiar przestrzenny. 

 

 

Szybciej, efektywniej, unikatowo

Skrócenie czasu produkcji

W cyfrowym procesie „ozdabiania” okładek nie  ma etapu czasochłonnych i kosztownych przygotowań, które są domeną tradycyjnych metod uszlachetnień. Ponadto sam etap nakładania uszlachetnień jest stosunkowo szybki, a zarówno lakier w technologii 3D, jak i 2D można nakładać jednocześnie – w jednym przejściu przez maszynę. Utrwalanie lakieru następuje w locie przez zintegrowane lampy UV, dzięki czemu uszlachetnione arkusze mogą być poddawane dalszej obróbce bez strat czasowych, pomijany jest bowiem etap dodatkowego suszenia. Lakierowanie wybiórcze z efektem 3D to doskonałe rozwiązanie do niskich nakładów, w których się specjalizujemy, świetne także w przypadku, gdy potrzebna jest personalizacja także na poziomie zastosowanych uszlachetnień.

Sky is the limit

Prawie nieskończone możliwości

Jedynym ograniczeniem dla efektu końcowego jest wyobraźnia grafików. Okładki można uszlachetnić stosując różne faktury i wzory – bazując na gotowych, dostępnych w bibliotece Totemu schematach, jak i przygotowując autorskie projekty, precyzyjnie dostosowane do grafik zastosowanych w projektach okładek. Co więcej, technologia 3D Touch może być stosowana na papierach powlekanych z laminatem lub bez, PCV, PET. W przypadku uszlachetniania na wydrukach cyfrowych nie jest konieczna wcześniejsza laminacja lub lakierowanie.

Same plusy dodatnie

Nowa jakość w technologiach wykańczania druku

3D Touch to ponadstandardowa jakość okładek. Wydruki z zastosowaniem 3D Touch to żywe, pogłębione kolory, dotąd trudno osiągalne efekty wizualne i zarazem wysoka ekskluzywność. I jeszcze podwyższona wytrzymałość – w wyniku użytych folii i lakierów. W efekcie okładki uszlachetnione dzięki naszej innowacyjnej technologii pozwalają wyróżnić się na tle mocno konkurencyjnego rynku wydawniczego i przyciągnąć uwagę potencjalnych czytelników. A na tym przecież nam wszystkim zależy.