3D Touch

Druk cyfrowy to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie ze względów ekonomicznych nie opłaca się wykonywać druku offsetowego. Jednak oszczędność pieniędzy to niejedyna korzyść, za sprawą której druk cyfrowy z roku na rok zyskuje na popularności. Wpływ na to ma jeszcze wiele atutów, które warto poznać. Śmiało można powiedzieć, że druk cyfrowy zapewnia niemal nieograniczone możliwości i coraz skuteczniej zyskuje miano lidera branży, zostawiając nieco w tyle tradycyjne metody drukarskie.

Po pierwsze: okładka

To właśnie najpierw ją zauważa potencjalny czytelnik

Jak wszyscy wiemy, liczy się pierwsze wrażenie. A to właśnie okładka i jej piękno potrafi zaintrygować i wzbudzić zachwyt. Jakość wykonania i atrakcyjność okładki bywa istotnym czynnikiem wyboru i ma wpływ na podjęcie decyzji zakupowych. Wspieramy wydawnictwa w tym, aby okładki książek były unikatowe, a tym samym wzrastała atrakcyjność publikacji i jej bezkonkurencyjność na księgarskiej półce. 

Zobacz nasz wzornik uszlachetnień – tak właśnie może wyglądać Twoja okładka! 

Magiczne 3D Touch

Uszlachetnienia w wersji cyfrowej

Dzięki systemowi JetVarnish (więcej o systemie przeczytasz tutaj) okładki drukowanych przez nas książek możemy miejscowo powlekać lakierem UV w technologiach 2D (płaskiej, imitującej sitodruk) i 3D (wypukłej). W naszej drukarni istnieje możliwość dodatkowego uszlachetnienia surowców kolorowymi foliami. Nasi Klienci mogą ozdobić okładki foliami: złotą, srebrną, czerwoną, granatową, czarną, holograficzną (laser oraz dots). Brakuje koloru? Zapytaj, zobaczymy, co da się zrobić.

 

Sensorycznie

Wiele wrażeń, wiele emocji

„Wielowrażeniowość” – tak można określić efekty zastosowania 3D Touch. Okładki uszlachetnione w tej technologii to już nie tylko efekty wyłącznie wzrokowe. Dzięki zastosowaniu lakieru 3D pod palcami wyraźnie wyczuwamy strukturę – w przypadku prezentowanej okładki ma się wrażenie, jakby goghowskie niebo było rysowane specjalnymi kredkami, które tworzą różnej grubości warstwy. Uzyskujemy dodatkowy wymiar przestrzenny. 

 

 

Szybciej, efektywniej, unikatowo

Skrócenie czasu produkcji

W cyfrowym procesie „ozdabiania” okładek nie  ma etapu czasochłonnych i kosztownych przygotowań, które są domeną tradycyjnych metod uszlachetnień. Ponadto sam etap nakładania uszlachetnień jest stosunkowo szybki, a zarówno lakier w technologii 3D, jak i 2D można nakładać jednocześnie – w jednym przejściu przez maszynę. Utrwalanie lakieru następuje w locie przez zintegrowane lampy UV. Dzięki temu uszlachetnione arkusze mogą być poddawane dalszej obróbce bez strat czasowych, pomijany jest bowiem etap dodatkowego suszenia. Lakierowanie wybiórcze z efektem 3D to doskonałe rozwiązanie dla niskich nakładów, w których się specjalizujemy, świetne także w przypadku, gdy potrzebna jest personalizacja także na poziomie zastosowanych uszlachetnień.

The sky is the limit

Prawie nieskończone możliwości

Jedynym ograniczeniem dla efektu końcowego jest wyobraźnia grafików. Okładki można uszlachetnić stosując różne faktury i wzory – bazując na gotowych, dostępnych w bibliotece Totemu schematach, jak i przygotowując autorskie projekty, precyzyjnie dostosowane do grafik zastosowanych w projektach okładek. Co więcej, technologia 3D Touch może być stosowana na papierach powlekanych z laminatem lub bez, PCV, PET. W przypadku uszlachetniania na wydrukach cyfrowych nie jest konieczna wcześniejsza laminacja lub lakierowanie.

Same plusy dodatnie

Nowa jakość w technologiach wykańczania druku

3D Touch to ponadstandardowa jakość okładek. Wydruki z zastosowaniem 3D Touch to żywe, pogłębione kolory, dotąd trudno osiągalne efekty wizualne i zarazem wysoka ekskluzywność. I jeszcze podwyższona wytrzymałość – w wyniku użytych folii i lakierów. W efekcie okładki uszlachetnione dzięki naszej innowacyjnej technologii pozwalają wyróżnić się na tle mocno konkurencyjnego rynku wydawniczego i przyciągnąć uwagę potencjalnych czytelników. A na tym przecież nam wszystkim zależy.

Przygotowujesz pliki pod uszlachetnienia 3D Touch i masz pytania? Sprawdź, czy już na nie nie odpowiedzieliśmy.